Štítky

čtvrtek 25. prosince 2014

Project 52 - 2014

Letos se do projektu 52 pouštím podruhé :) Nová témata, inspirace, výzva ... Tentokrát to bude o něco těžší - během roku nás napadala různá témata a Lucka je pěkně poskládala :) Je tam i pár mých, které pro mě budou asi nejtěžší :) Doufám, že se mi podaří navázat na minulý rok a dotáhnout to bez jediného zaváhání až do konce :) 

Na každý týden v roce je stanoveno téma, ke kterému se bude vázat daná fotografie. Některá zadání budou jednoduchá, u jiných se bude muset více přemýšlet. Každopádně to bude opět unikátní. Doufám, že se Vám to bude líbit a budete se těšit na další týden :)

P.S. pokud někdo nepořídí v daný termín fotografii na zadané téma, musí plnit jeden velice specifický úkol :D (loni jsem nemusela běhat ani jednou :D

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
52. týden - PLÁN


Cítím se trochu smutně, že už tu máme zase poslední týden. Ten rok vždy tak rychle uteče. Přijde mi to jako včera, kdy jsem vkládala první fotku na téma "Číslo" :) Nicméně se těším na nový začátek - věřím, že bude plný nových setkání, zážitků a výzev :)

Vkládám tedy poslední fotku do Projektu 2014 - udělala jsem si i menší plán na ten příští rok zahrnující např. to, abych si udělal více času na rodinu a přátele, více fotila (a hlavně upravovala :D ) nebo i to, že chci zase vyrazit s Pájou pod stan na Orlík :) Uvidím, jak si to budu moci odškrtávat ;-)

51. týden - POKUŠENÍ


V pátek jsme měly "Vánoční posezení" s Pájou a Magdou :) Hezky jsme si popovídaly v naší oblíbené hospůdce a předaly si malé drobnosti od Ježíška. Magda nicméně musela dříve domů z důvodu balení do Belgie, kde bude trávit Vánoce :) Mě se s Pájou ještě jít domů nechtělo a namířily jsme si to do Muzea piva - to pokušení ochutnat každé z nich ... :)


50. týden - ANDĚL


Ani nevím, kdy to začalo, ale máme doma celkem slušnou sbírku andělíčků :) Od keramických, skleněných, přes slaměné až po dřevěné :) Každopádně tahle krásná andělka "Igorka" si k nám našla cestu celkem nedávnou a určitě se jí u nás bude líbit ;-) A ta vůně od Yankee se k ní hodí ;-)


49. týden - ROHY


Pomalu se nám to blíží ke konci a tento týden byl pro mě velká výzva :) Na sobotu byl naplánován další fotosraz, tentokrát tradiční "Vánoční" a opět byl skvělý, ač nám jedna členka chyběla :) Fotoaparát na srazu vytáhnu málokdy, ale měla jsem za úkol nafotit 3 fotky - Projekt, Adventní kalendář a Výzva na černobílé fotky :) Furt jsem hledala rohy a ne a ne je najít - až mi pomohla Lucka - Díííky moc :)

Celkově to byl skvělý den a zážitek z hospůdky si budu pamatovat do konce života :D


48. týden - SMYSL


Mám moc ráda, když je na autech námraza nebo když napadne sníh :) nemá mi to a hned na to musím šahat :)

Nicméně bez zraku bychom byli všichni pěkně nahraný - od té doby, co mám foťák se na všechno koukám úplně jinak. Dřív by mě nějaký otisk na autě nechal chladnou, ale teď si říkám, že by bylo super to nafotit :) zapojila jsem i další smysly - poslouchat pěkné cvakutí závěrky, nebo mít najednou chuť na sladké, když ta námraza vypadá jak cukr :) jen ten čich a šestý smysl mi nějak nejspíš utekl :) I když zmrzlý nos jsem tedy měla :)


47. týden - HNĚV


Ne vždy je hněv projevem nenávisti ač definice může říkat něco docela jiného :) Ráda Dixinku pošťuchuji a provokuji, když se přetahujeme o její oblíbenou hračku (lišku). Občas si při tom trochu zavrčí, ale obě víme, že je to jen hra :)

Každopádně musím říct, že jsem tentokrát vůbec neměla páru co vyfotím :D Dopadlo to nakonec dobře :)

46. týden - REZ


Nevím proč, ale při tomto tématu jsem si vzpomněla na písničku, kde zaznívají slova "... neodkládej staré věci pro nové, možná mají paměť jako slonové ..." Každopádně musím říct, že v současné době jsem to krapet porušila ... ale nedá se nic dělat :)

V sobotu jsem si udělala čas a šla se projít do Prahy a lovit rez - měla jsem namířeno ke svým oblíbeným zámkům u Karlova mostu, ale nakonec se mi do cesty připletlo jedno krásné rezavé kolo :)


45. týden - POČASÍ


Jako malá jsem chtěla být rosničkou a předpovídat počasí v televizi :) To se mi ale nesplnilo - i když natrénováno jsem měla celkem dost. Každou předpověď jsem sledovala a napodobovala jejich přechod na mapu, kde ukazovali, že přes západ se přežene vítr o rychlosti sto metrů za sekundu a bude biozátěž číslo 2 :) Kdo ví, kde jsem mohla být :D

Každopádně dnešní den byl jak malovaný - občas to vstávání na šestou má své klady :) Mám ráda, když je ráno už trochu zima a na obloze se objeví nádherné mraky - to se pak těším, jak v práci vyjedu do 5. patra a můžu vidět tu krásu :)


44. týden - STRACH


Je hodně věcí, ze kterých mám strach - že se stane něco mojí rodině; pavouků a všelijaké havěti (od červů přes šváby až po sršně) nebo když se domnívám, že výšky zvládám, ale pak zjistím, že moc ne :)

Nicméně některý strach je příjemný - když Vás čeká první rande nebo když si čtu své oblíbené knížky, které rozhodně nepatří do červené knihovny (i když červené krve je tam někdy víc než dost :). Kolikrát se večer začtu a pak si za to nadávám, protože se mi pak zdá, že mě někdo vraždí :) Ale žánr bych neměnila ;-)43. týden - KONÍČEK


Koníčků mám celkem dost - od focení, tvoření, čtení až po tanec. A proto mě mrzí, že na ně v poslední době nemám vůbec čas ..

A to jich mohlo být od září ještě méně :) Pořád nám odkládali začátek orientálního tance, že už nám hrozili, že ho zruší úplně ... Nicméně jsme s holkami neházely flintu do žita a nakonec se povedlo náš páteční kurz zachránit :)


42. týden - ROZERVANÝ


Dovolená jak se patří :) Do středy s babičkou v Mariánských lázní, pak čtvrtek odpočinkový den a v pátek hurá na výborný sraz našich "Fotoholek". Ten se opět nesl v duchu výborné zábavy, výtečného jídla a pohody ... Co víc, si člověk může přát? Snad jen, abychom tam byly všechny ;-) Už teď se těším na další sraz a doufám, že mi zase nebude stávkovat foťák :)

P.S. Ač jsem se bránila, už jsem si i já vyzkoušela focení s Marečkem :D :D


41. týden - PŘECHOD


O víkendu jsem s babičkou vyrazila směr Mariánské lázně, kde nám začíná relaxační pobyt. Poprvé jsme frčely pendolinem, kde přechody přes koleje skoro neregistrujete :)

Každopádně přecházíme z jedné procedury na druhou (celkově jsme jich měly deset, což úplně stačilo). Pokud se nám podaří zabrat pěkné místo v jídelně, které má výhled na golfové hřiště, můžeme pozorovat golfisty, jak přechází od jedné jamky k další a další ... :)


40. týden - DVA


Je tomu tak měsíc, kdy mě Veru přemluvila, abych se s ní účastnila Fotoblázince, který bude už popáté probíhat v městě Beroun :) Souhlasila jsem, ale jak se termín blížil, začala jsem být trochu nervózní ...

Nicméně nebylo vůbec čeho :) Byla to vážně skvělá akce, kde se dalo vidět mnoho zajímavých fotografiích a především si o nich promluvit se stejnými nadšenci, jako jste Vy sami a necítíte se vůbec divně :) Byly jsme i pověřeny veledůležitým úkolem a to malováním šipek k výstavě. Celkově to byl skvělý den a mé druhé místo ve fotolovu byl pěkný bonbonek navrch :) Za dva roky si akci nenechám ujít :)


39. týden - ČAS


Máme tu první podzimní den a dneškem začíná můj oblíbený čas k focení :) Těším se na všechny barvy, které nám podzim za chvíli přinese :) Jsem ráda, že fotoaparát nosím skoro pokaždé u sebe - tento kaštan jsem nafotila v našem areálu, při cestě z práce :)

P.S. Musím ještě podotknout, že na tomto místě jsme s kolegyní nasbíraly takových 20 kilo kaštanů, které poputují k myslivcům :)


38. týden - OČI


Oči se moc krásně fotí :) Na nich se hned pozná, jak se člověk cítí a kolikrát i co si myslí :) Tentokrát jsem chtěla nafotit takové oči, které na Vás nikdy nekoukají závistivě (pomineme-li, pokud nejíte něco dobrého), opovrhovaně (protože neví, co to vlastně znamená), nenávistně (nemají totiž důvod, na rozdíl od lidí ...), zato se dívají oddaně a láskyplně (nebo si to alespoň myslíme :)
37. týden - PŘED A PO


"Když natočíme nejdelší osten ježka tak, aby vyčníval z klece nejširším jejím otvorem, posuneme ježka do poloviny výšky klece. Pak točíme ... "

Nooo, návod by byl :) Jako malá jsem ráda četla Rychlé šípy a chtěla zjistit, co se v Ježkovi ukrývá :) Ovšem tento je specifický v tom, že ho vyrobil tatínek :) a uvnitř se opravu něco skrývá ... :)36. týden - TECHNIKA


Ráda tvořím a učím se nové techniky, i když v poslední době je čím dál méně času :) K některé si hodně rychle najdu cestu, u jiné mi to chvíli trvá, než jí přijdu na chuť nebo mi nepřiroste k srdci vůbec :) Ale nejdřív jí musím samozřejmě vyzkoušet :)

Nicméně nešitý patchwork patří mezi ty nejoblíbenější :) už jen proto, že díky ní jsem vlastně vyhrála loňskou Vánoční soutěž v práci :)35. týden - MODELÍNA


V pátek dovršila 70 let moje babička :) Hned další den jsme její narozeniny jak se patří oslavili a já měla možnost si jí vyfotit s pěknou hordou kytek, kterou dostala :) Musím říct, že ve svých letech by strčila do kapsy jakoukoli "modelínu" ;-)34. týden - KULATÝ


Tento týden jsem čerpala týdenní dovolenou - měla jsem v plánu, že pojedeme s babčou k moři (do Řecka). Bohužel jsem to nechala na poslední chvíli a žádný ze zájezdů se mi nelíbil. Když už to vypadalo, že se pojede, jen co jsem to začala objednávat, zjistila jsem, že je zájezd vyprodán. A jet za každou cenu se mi nechtělo ...

Podnikaly jsme s babčou výlety a jeden nás zavedl do Benešova, kde jsme trochu toho moře potkaly :)33. týden - SVÍTÁ


Teda musím říct, že tenhle týden jsem se pěkně zapotila :) Nicméně měla jsem jednu výhodu - vstávala jsem do práce na šestou, takže skoro pokaždé jsem měla možnost vyfotit svítání. To, že slunce se na mě párkrát vykašlalo, je věc druhá :) První pokus se uskutečnil ve středu - díky tomu jsem si nechala ujet i tramvaj :) Ale přišla mi ta fotka obyčejná (nakonec jsem ji ale stejně použila :)

Ve čtvrtek nebylo slkoro sluníčko, nicméně pátek mě hodně potěšil a vypadalo to, že se mi konečně zadaří. Dokonce jsem jela i brzy a vzpomněla jsem si, jak jsem jednou nafotila svítání od nás z práce z 5. patra. Bohužel tramvaj měla zpoždění, tím pádem jsem nestihla bus a přišla o těch pět minut pozdě, kdy už slunce vyšlo ... Byla jsem dost naštvaná :)

V sobotu jsem si nařídila budík, ale opět nikde nic. Tak jsem si řekla, že v neděli to prubnu - nařídila jsem si budík na 4:45 a vydala se ke Karlovu mostu. Dívala jsem se na předpověď a mělo být jasno ... To vzalo za své, jen co jsem vystoupila z tramvaje :) Začalo pršet a zatáhlo se. Nakonec jsem se rozhodla vyběhnout k Pražskému hradu a viděla velký kulový :) Tak se zase sebrala, po schodech došla k tramvaji, dojela domů a šla spát :)32. týden - CESTA


Jen co jsme si přivezli Dixinku, všimla jsem si, že měla měkoučké polštářky u tlapiček jako štěňátko :) Skoro jako by celou dobu chodila jen po travičce :) Nicméně si musela zvyknout, že ač je tu všude hodně zeleně, cesty kolem nich jsou jsou občas trošku tvrdší :)


31. týden - STÍN


Když je vedro, člověk hledá alespoň malý kousek stínu, kam by se schoval :) u zvířat to podle mě platí dvojnásob :) I když Majdinka si hověla nejradši na sluníčku, kdy jsem jí kolikrát dávala na hlavu mokrý kapesník, aby neměla úpal; Dixinka zatím upřednostňuje stín :)


30. týden - KOLÍČEK


Kolíček - dá se říci obyčejná věc, ale díky ní se například dali naši dohromady - nicméně to je jiný příběh :)

Projekt dělám proto, abych si připomněla, co se v daný týden stalo nebo zachytit určité věci, ke kterým mám vztah. Tentokrát jsem jela s kamarádkou Pájou stanovat na Orlík, kam jezdí už od svých 17 let :) Zážitků bylo opravdu mnoho - např. koupání v pět hodin ráno, kdy je všude mlha nebo čekání na východ slunce :) Od pátku se k nám ještě přidala Soňa a byla to opravdu povedená akce :) 

Jediné co to trochu kazilo, byla moje rýma a kašel, který se samozřejmě musel objevit v den našeho příjezdu a trval celý pobyt...


29. týden - SIESTA


A od pátku mi začala týdenní dovolená :) Je to sice málo, ale i tak jí potřebuji jako sůl :) Už jsem si stihla zapálit vonné svíčky a dívat se na film, pěkně si přispat, rozmazlit se zmrzlinou a tak dále - prostě relax :) Ten samý má i Dixinka - v těch vedrech to prostě nejde jinak než si lehnout na studené lino :) a i tak po očku kouká, aby jí něco neuteklo :)28. týden - SLUNCE


Sama se divím, že jsem fotku stihla nafotit tento týden tak rychle :) Přeci jen se k focení v poslední době dostanu až o víkendu :)

Slunce mě vítá už od rána, kdy si spíš užívám jen jak krásně svítí a nějak zapomínám vytáhnout foťák :) a jelikož má tento týden prý více méně propršet (alespoň dle Norů), jsem vděčná, když mi stihlo navečer posvítit do oken :)


27. týden - VÝLET


Máme akorát léto, takže téma výlet se přesně hodí - nicméně se mi nepodařil žádný zrealizovat :) Každopádně výlet znamená i velké množství suvenýrů :) Zavedla jsem takovou malou tradici, že rodičům přivezu z větších akcí (převážně ze zahraničí) pěkný pár panáčků :) Zatím jsou jen tři - Curych, park Keukenhof v Holandsku a Benátky. Uvidíme, jak se bude sbírka rozrůstat :)


26. týden - STANICE


A máme půlku projektu za sebou :) letí to jako vítr :) Nicméně jsem tento týden skoro nestíhala - což bych byla na sebe pěkně naštvaná. Nakonec jsem si vzpomněla, že pokaždé když jdu na naší zastávku tramvaje, tak se zastavím na přechodu, kde je napsaný milý vzkaz "Dobré ráno!" Takových vzkazů víc :) Hned by ubylo těch naštvaných výrazů v obličejích spoustě cestujícím :)25. týden - HUDBA


O víkendu byl naplánován další fotosraz - teda byl to spíš takový "fotosrazík", jelikož jsme byly jen čtyři ... Nicméně na ostatní holčiny jsme poctivě myslely, tak doufám, že se pěkně uškytaly :) Víkend byl opět super - plný smíchu, ze kterého mě bude bolet břicho minimálně týden; plný skvělého jídla (tataráček, grilování, mlsky) a ještě jsem si vyzkoušela novou hru :) 24. týden - MOST


Dnes jsem nemohla jinak :) Mám ráda procházky po nábřeží, kdy se dostanu k oblíbenému železničnímu mostu :) Nicméně tentokrát to mělo úplně jinou atmosféru ... za rok znova .. JDU!!!

Jinak znáte to, na jeden den připadne tolik věcí. V sobotu to byl už zmíněný Avon pochod, pak jsme měly s Pájou své první vystoupení s orientálním tancem, které proběhlo v jednom salonku v restauraci na Praze 1. Stres byl teda hodně znát, nicméně nakonec to z člověka úplně spadlo a užil si to :) Poslední akcí byla Muzejní noc - na tu už jsme ale neměly vůbec žádnou sílu :) 23. týden - HLUK


Tento týden jsem byla ráda, že jsem přišla z práce a šla si rovnou lehnout. Škoda, že nešlo nafotit, jak ráno v pět zamačkávám jeden z nejhorších hluků na světě - budík (i když poslouchat ráno Adele není vůbec špatný). Nicméně i tak jsem neměla na focení vůbec náladu. Na neděli jsem si s holkami naplánovaly moc krásný den - celý den jsme byly na koupališti, vykládaly karty a povídaly si :) Vůbec nám ten hluk okolo nevadil, protože symbolizoval jedno - LÉTO :) 

A ta večerní procházka ze Stírky na Palmovku byla vážně skvělá :)22. týden - FIALOVÁ


Fialová zrovna nepatří mezi mé top barvy. Možná je to dáno tím, že jí nemusí moc moje maminka, takže jedinou fialovou, kterou snese je "levandule". Tak jsem pátrala a něco málo se u mě v šatníku našla - nicméně to nebylo to, co bych chtěla vyfotit. Před pár týdny jsem si ovšem pořídila (aniž bych si na téma fialová vzpomněla) čelenku s fialovým jelínkem :) Musím říct, že se nosí moc dobře ;-)21. týden - FANTAZIE


Téma, na které jsem se těšila :) Nicméně pokud se na něco opravdu těšíte, většinou to dopadne úplně obráceně. Měla jsem takových plánů, co nafotím - např. knížky, ze kterých vystupuje děj nebo hodně barevné fotky, kde jsou víly a podobně :) Bohužel tento týden, jako by se to všechno vypařilo. Ještě v neděli jsem netušila, co nafotím. Nakonec jsem si vzpomněla, jak se mi vždy líbilo v pohádce "Alenka v říši divů" maličká dvířka, do kterých se dostala po tom, co vypila lahvičku s názvem "Vypij mě" a jen co jimi prolezla snědla sušenku s názvem "Sněz mě" :)

A jedny takové dveře jsem našla ;-) kdo ví, co je za nimi :)


20. týden - V KUCHYNI


Hodně kreativní téma :) nicméně stejně jako v předcházejících týdnech, jsem si musela nechat focení až na víkend. V neděli slavil tatínek narozeniny (dokonce to vyšlo na stejný den, kdy se narodil :). Jelikož má rád věci od Tescomy, nesměla ani letos chybět další pomůcka do kuchyně :)


19. týden - MATKA (MAMINKA)


Tento týden mě potkal stejný problém, jako když jsem měla fotit tatínka. Maminka se nechtěla fotit a já musela opět improvizovat :) Jelikož strašně ráda pere, chtěla jsem jí nenápadně nafotit, jak věší prádlo :) S fotkou jsem počkala na neděli, na kterou vyšel Den matek. Chtěla jsem mamince udělat radost a měla štěstí, že jsem našla pár čtyřlístků :) Doufám, že jí přinesou štěstí :)


18. týden - POUTA


Každý má k něčemu pouto - nejsilnější je k rodině, přátelům .. Nicméně jsou tu i další - k oblíbenému místu, ke svým zálibám nebo třeba sportovnímu klubu :) Moje srdce patří Slavii, ale tentokrát jsem přidala fotku pořízenou na finále KHL, kterého jsem se zúčastnila jako nezaujatý divák. Musím říct, že to byl silný zážitek - především nástup domácího klubu HC Lev Praha.

P.S. kvalita nic moc, poprvé jsem přidala fotku pořízenou kompaktem ;-)


17. týden - NOVÝ ŽIVOT


Fotku pro tento týden jsem si schovávala na víkend, kdy jsme si naplánovaly další fotosraz :) Tentokrát jsme zamířily do Karlových Varů a na Barčinu chatu, která leží kousek od nich. Akorát začíná svatební sezona, tak jsem číhala, jestli nějakou nevěstu neulovím. To se mi nedařilo a já začala být čím dál tím nervóznější, že bych to nestihla nafotit :)

Nakonec mi pomohly moje holky ;-) a je to pravda - jak málo stačí k tomu, aby Vám začal Nový život. Třeba si takhle vsadit Sportku, a když budu mít štěstí a vyhraji, budu si moci koupit pár těchto cingrlátek :)


16. týden - DOMÁCÍ


Ihned jsem věděla, co nafotím :) Domácího mazlíčka, neboli naší Dixinku, kterou jsme si minulý rok vzali od jedné rodiny, která se o ní nemohla starat. Je to už pár měsíců, co nám dělá velkou radost (i když některé dny  pěkně zlobí - ale bez toho by to byla nejspíš nuda :)

Celý týden jsem se jí snažila nafotit, ale chvíli mi nepostála (cca za 5 vteřin od pořízení této fotky, letí za pejskem si hrát). Řeknu to jinak - jí jde nafotit jen když spí :)


15. týden - DUHA


Měla jsem pár nápadů, jak pojmout téma tohoto týdne :) Nicméně když jsem se dívala na fotky, které už byly pořízeny, hledala jsem dál :) Ač mi je jedno, jestli nafotím stejné téma, u duhy mi přijde, že je takových možností, že by to byla i škoda :)

Nakonec mi padl zrak na kalendář od Albi a pak jsem si vzpomněla ještě na jejich barevnější členskou kartičku. Hry miluji, tak jsem použila i figurky. Nevím jak je to dělají, ale oranžová prostě není nikde k dostání :) nebo jí spíš nemám nikde doma ;-)


14. týden - ZELENINA


Mezi mé nejoblíbenější kousky zeleniny patří okurka a ředkvičky :) U druhých jmenovaných je trochu problematické čištění  :) Nicméně za pár minut je hotovo a už jen stačí posolit a sníst :) Tentokrát to není moc originální. Měla jsem skvělý nápad, kdy přemluvím dobrovolníka (myslela jsem především na Magdu nebo babičku) aby mi pózovaly s plátky okurky na tváři jako pleťovou maskou. Bohužel realizaci jsem nestihla, tak jsem vzala zavděk ředkvičkami :) Každopádně byly výborné :)


13. týden - OTEC (TATÍNEK)


Od tatínka mám zakázáno, abych někde ukazovala jeho fotky. Proto tento týden byl pro mě hodně náročný. Původně jsem chtěla nafotit jeho oblíbené věci - tašku do práce, Titanic nebo hodinky, nicméně to se mi nezdálo jako to pravé ořechové. Přeci jen to chtělo něco mnohem lepšího. Nakonec svolil k tomu, abych ho nafotila, jak dělá domácí nudle. Díky tomu jsem si alespoň nafotila postup ;-)

P.S. musím uvést, že výroba domácích nudlí trvá 10 minut :)


12. týden - STROM


Zajímavé téma - přeci jen stromů je kolem nás celá řada a dají se fotit po celý rok a pokaždé nás to může překvapit :) A po letošní "kruté" zimě máme možnost vidět probouzející se přírodu mnohem dříve :) Fotku jsem si schovala na první jarní den - sluníčko nás krásně hřálo do tváře a já se snažila zachytit kvetoucí strom a atmosféru, který dnešní den měl :)


11. týden - SYMETRIE


Celý týden jsem hledala, co bych mohla nafotit. Nic mi totiž nepřišlo dost dobré :) Chtěla jsem najít nějaký vzor, který by se do tématu krásně hodil. Nakonec jsem na objekt narazila náhodně, když jsem šla v sobotu snídat. Maminka totiž koupila nový papírový ubrus v DM s tulipány :)

A jelikož tulipány miluji (jedu kvůli nim i do Holandska), měla jsem ihned rozhodnuto :)


10. týden - ŽIDLE


Tento týden to utíkalo velice rychle a já pořád neměla fotku do projektu. Židlí jsem měla kolem sebe mraky, ale nějak pokulhávala realizace :) Škoda, že jsem nezachytila židli, ze které jsem vyskočila, když v pátek Slavia postoupila do předkola play off :)

Nicméně tuto židli jsem nafotila na své nejoblíbenější výstavě, která akorát probíhá ve Fata Morganě :)


9. týden - V SOUSEDSTVÍ


Fotku na tento týden jsem si schovala na výlet do Benátek, kde jsem chtěla nafotit jejich krásné vodní ulice a hlavně abych si výlet pamatovala ... Řekněme, že na něj OPRAVDU do konce života nezapomenu :)

A přitom to začalo tak pěkně. Ač Norové předpovídali od rána déšť, tak se na nás smálo od brzkých ranních hodin sluníčko. Po cca 200 metrech, co jsem vystoupila z autobusu se mi totálně rozpůlila podrážka (ano, neměla jsem náhradní boty) a narychlo jsme s průvodkyní sehnaly v tabáku izolepu. Zatím jsem to brala v klidu, protože jsem se domnívala, že sehnat boty bude hračka - jak jsem se mýlila ...

Průvodkyně nám navrhla, že se projdeme na malou procházku, něco nám o Benátkách řekne a pak můžeme jít po svém. Měly jsme se s holkama trhnout už od začátku (poučení pro příště). Hnala totiž o sto šest a když jsem si odskočila nafotit masku, najednou koukám a průvodkyně nikde. Šli jsme dál a najednou se mi rozpadla i druhá bota. Totálně odpadla podrážka a dovolím si použít hlášku z filmu Forrest Gump " ... a pak začalo pršet". Naštěstí v sousedství této uličky byly pracovní oděvy a já si pořídila gumáky. Ty se ovšem musely ustřihnout, protože nejsou dělané pro normální lýtka :)

Lilo jako z konve (Norové se opravdu nemýlili) a my se neměly kde schovat, protože bylo všude plno. Nejhorší bylo se pak v té bouřce dostat k lodi. Pořád jsme cestu odkládaly, ale nakonec jsme musely vyrazit. Jestli jsme nebyly do té doby mokré, těch 10 minut stačilo. Pak nastal zmatek při odjezdu lodi, kdy se průvodkyně opravdu vyznamenala v tom nejhorším slova smyslu - málem jsme se na ní nestihly nalodit (5 lidem se to opravdu nepovedlo - naštěstí se k autobusu dostali včas).

Poslední kapkou bylo to, že jsem v autobuse zjistila, že mi nefunguje fotoaparát. Naštěstí byl jen pořádně promočený a za dva dny pořádně proschnul a bylo vše v pořádku :) Nakonec i fotky, které jsem fotila do RAWu a nevšimla si, že když jsem ho dala do náhradního foťáku, že to ten formát nepodporuje :D :D jooo, výlet za všechny prachy a především nervy :D

P.S. na botách to není vidět, ale je tam "Made in Italy" :D


8. týden - PRUHY


Moc pěkné téma - hlavně jsem ho chtěla pojmout pěkně barevně. Celý týden jsem hledala ty správné pruhy a proužky a nebylo to vůbec jednoduché :) Pak jsem se zastavila v kuchyni a padl mi zrak na jeden z mých nejoblíbenějších hrnečků, který jsem si pořídila před časem v Tchibu :) Jen co jsem tuhle barevnou kombinaci tenkrát uviděla, musela jsem jí mít :D


7. týden - POKROK


Čaj můžu v jakékoli podobě - už docela dlouhou dobu jsem chtěla vyzkoušet novinku, kterou prodávají v nákupním centru Flora :) Dá se říci, že už to není jen o tom, vzít sáček čaje a ponořit ho do horké vody :) Pokrok nezastavíš ...

Dnes jsem si po náročném dni (a doufám, že se už takový nebude nikdy opakovat) udělala radost a jeden ochutnala. Zatím jsem zvolila klasiku - limetkový, bez ledu s jahodovými praskacími kuličkami :) Byl fakt moc dobrý a těším se, až vyzkouším další příchuť :)


6. týden - UZEL


Docela zapeklité téma, protože mě ze začátku napadl jen uzel na kapesníku :) Ty jsme většinou dělali na velký kapesník a pak ho mokrý dali Majdince na hlavu. Měla totiž ve zvyku si lehnout vždy na přímé slunce, tak aby nám nechytla úžeh - uvidíme, jak to bude s Dixinkou :)

Pak jsem nad tím přemýšlela při cestě z práce a napadlo mě takových možností - uzel ve vlasech, korbáčky, mašle, tkaničky, uzel na čepičce mého spacího medvídka ... Nakonec jsem si všimla, že moje oblíbená kabelka, kterou mi donesl opožděně Ježíšek (byly slevy a Ježíšek není hloupý), tak má uzel na zapínání :)


5. týden - MODRÁ JE DOBRÁ


Celý týden jsem sledovala modrou barvu :) Měla jsem oči na štopkách a číhala na tu správnou barvu - měla jsem v plánu, že když už modrá, tak po celé fotce:) Ani byste nevěřili, kde všude na ní člověk může narazit :) Především jí potkávám každý den, jelikož práce má celé modré logo - to samé má i maminka :) Dále je na dopravních značkách; v koupelně jako zubní pasta, pěna do koupele, držák na mýdlo; pastelky, oblíbený kus oblečení ... Až se Vám z té záplavy oči přechází :)

Já jsem zvolila modrý kovový plot, který potkávám při cestě z práce :) A hned jsem si vzpomněla na reklamu "Jaroslave, až to budeš natírat příště, musíš to vzít modrou ... Maminko, až to budu natírat příště, Vy už tady nebudete ..." :D :D


4. týden - ODRAZ


Měla jsem v plánu více věcí - odraz Dixinky v louži (na což nahrávalo počasí venku), trocha abstrakce se svým zrcadlem, skok z kamenů ... Nakonec zvítězil nápad, který mě vystihuje asi nejvíce :)

Neumím číst v dlaních - kolikrát mě zastaví na ulici Cikánka, která Vám přečte "úžasnou" budoucnost (ovšem podmíněnou menší částkou :D ). To ovšem neznamená, že ve svých rukách není odraz mé minulosti, přítomnosti a budoucnosti :) Záleží na mě a mých rozhodnutí, jestli se podaří to, co je tam napsané - protože kdykoliv se to může změnit ;-)


3. týden - PRÁCE


Ne každý má to štěstí jako já, že dělá to, co vystudoval a především ho práce baví. Tenkrát jsem měla strašnou kliku - celých deset měsíců jsem si říkala, že budu pracovat na personálním oddělení a jednoho dne to vyšlo :) Ovšem největší zásluhu na tom mají moje kolegyně, bez kterých by byla v práci nuda. Vzpomenou si na Vás, když máte svátek, pomůžou kdykoli je to potřeba - je na ně prostě spolehnutí ;-) Moc jim děkuji :)

Ovšem fotku jsem pořídila z úplně jiné práce :) Pokaždé si na ni najdu čas a nikdy mi nevadí. Vyrábění dárečků pro mé nejbližší :) Tentokrát měla narozeniny Magda a já přemýšlela, co by jí mohlo udělat radost. Má ráda Pandoru a já si vzpomněla, že jsem v minulosti viděla článek, jak se vyrábí podobné korálky z Fima :) Poprvé jsem použila průhledné Fimo a nedopadlo to vůbec špatně ;-)

 

2. týden - NEBE


Foťák u sebe nosím skoro pořád - jeden totiž nikdy neví, kdy ho bude potřebovat. V hlavě jsem měla pár nápadů na toto téma - nafotit anděla z naší sbírky, oblohu v odrazu nebo schody. A jedny takové mám přímo při cestě z práce :)

Už jsem se naučila chodit z práce pěšky. Za prvé ušetřím cestu na autobusovou zastávku a ještě se trochu projdu a ušetřím čas :) Přeci jen autobus kolikrát ujede a za těch 10 minut jsem nahoře v cuku-letu :) Je tu ovšem jedna překážka a to 70 schodů, které jsou dominantou této zkratky :) Pokaždé si zpívám "Takovýýýýý, schody do nebe ..." nebo se kochám krásnými ploty - rychleji to uteče ;-)

P.S. Vůbec jsem netušila, že se mi fotka povede nafotit hned v pondělí - ale když jsem se na ní podívala - měla jsem jasno ;-)


1. týden - ČÍSLO


A jedeme nanovo - s čistým štítem (a tím nemyslím, jen v PROJEKTU). Pokud jsme v loňském roce udělali něco, s čím jsme nebyli spokojeni, nebo chtěli něco změnit a nedošlo k tomu - máme jedinečnou příležitost to udělat letos. Přesně tak, jak si přejeme :) Nedávám si předsevzetí - spíš takové návrhy :D Ráda bych letos dávala více fotek na blog, aby to tu nebylo tak suché - a možná se pokusit k danému tématu v Projektu nafotit více fotek - ale jak říkám, jsou to jen návrhy :D :D

V tomto týdnu se láme rok - něco končí, něco začíná. A jak už to bývá, konec roku přináší i mé narozeniny :) Už jsem si zvykla na to, že Silvestr pro mě znamená trochu něco jiného ;-) Vím, že nejsem jediná (viď Míšooo), ale lepší den jsem si na narození vybrat nemohla - no uznejte, ten ohňostroj stojí za to ;-) Což mi připomíná, že když jsem byla malá, věřila jsem tatínkovi, že mi ten ohňostroj zařídil k narozeninám :D Ale představa se mi líbila, tak to tak beru pořád :D :D
1 komentář:

  1. No Verčo-letos se nám opět ten narozeninový ohnostroj vyvedl :D Hodně štěstí holka :D

    OdpovědětSmazat