Štítky

sobota 31. prosince 2016

Project 52 - 2016


Přijde mi to jako včera, když jsem poprosila Magdu, aby mi stála modelem pro první zadané téma "Portrét" :) Je to k neuvěření, ale pouštím se už do ČTVRTÉHO ročníku tohoto skvělého projektu. Jsem zvědavá, jak si s tématy poradím - někdy se mi podaří ukořistit fotografii hned v pondělí, jindy jí honím na poslední chvíli :) Proto jsem ráda, že mám fotoaparát téměř pokaždé u sebe (i když ta těžká kabelka je občas na obtíž ;)

Pravidla zůstávají stejná jako v předchozích letech - na každý týden v roce je stanoveno téma, ke kterému se bude vázat daná fotografie. Snažím se, aby mi fotografie připomněla týden, kdy byla pořízena (ač někdy nemusí přesně odpovídat tématu). Pokud se podívám např. na loňskou fotografii "Nápad", hned si vzpomenu jak jsem celá natěšená čekala ve frontě na autogram mého oblíbeného autora Joa Nesbo - což byl obrovský zážitek :) Nebo při fotografii "Romantika" si vybavím, jak jsem jela za babčou a dědou oslavovat jejich perlovou svatbu :) A tak to chci pochat i v tomto roce :)

P.S. pokud někdo nepořídí v daný termín fotografii na zadané téma, musí plnit jeden velice specifický úkol :D (už tři roky se mi podařilo, že jsem nemusela běhat ani jednou - musím se pochválit :D)

odkaz na FB skupinu - FB skupina pro Project 2016

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------52. týden - PLNÝ


Poslední týden trávím dovolenkově. Utekl jako voda, stejně jako celý rok 2016. Rok, který byl plný změn, nových zkušeností, setkání a mnoho dalšího, což jsem se snažila zachytit ve svých fotografiích.

Během týdne jsem chodila kolem ledničky plné dobrot, díky kterým jsem nemusela vůbec vařit. Stihla se vidět s kamarádkou Libuškou a konečně si naplnila svou novou skříň :) Měla jsem pár záložních fotografií, nicméně ...

Už 3 roky začínám projekt fotografií pořízenou z narozeninového dne (první ročník mi nevyšel) :) Přestupný rok mi to letos krapet rozházel a budu fotografií z narozenin i končit :) Letos jsme se vydaly s maminkou na procházku do ZOO - počasí nám přálo a mohly jsem se hned u vchodu kochat stromečkem plným zvířat :) 


51. týden - PŘEKVAPENÍ


Miluji Vánoce :) Dá se říci, že se na ně připravuj celý rok a v prosinci to "krapet" graduje :) Mám radost, když mohu dělat radost - kro mě zná, ví o čem mluvím :) Během roku si zapisuji nápady, co kdo v meziřečí zmíní, abych na konci roku potěšila a překvapila svou rodinu, přátelé a kolegy :) Odměnou mi je zjištění, že jsem se trefila (i když přiznám, že je to rok od roku těžší a těžší).

Dárečky, které dostanu já, si hned schovám a rozbalím až pod stromečkem :) Je to do té doby, kdy jsem hledala dárky k Vánocům. Kde jinde mohou být než ve skříni, pod postelí či v kumbálu. Hledala jsem, až jsem našla - krásnou skříň na oblečení pro panenky. Těšila jsem se, jak si s ní budu moci hrát. Bohužel, tento dárek byl k mým narozeninám, které mám chvíli po Vánocích. Když se mě maminka ptala, z čeho jsem tak smutná, nemohla jsem jí říct, že tam není ta skříň. Poučila jsem se a od té doby dárky už nehledala :)

Každý rok také jdu popřát krásné svátky teď již bývalým sousedkám, pro které mám malou pozornost :) O Vánocích se musí člověk také zasmát - což se mi tentokrát povedlo právě u nich, kdy jsem pro ně měla připraven dáreček a domů si nesla de fakto podobný :) Měla jsem radost, že se rozšířila sbírka andílků a mohla si ho pověsit na stromeček :)


50. týden - ZIMA


Učím se ... Stále se učím, jak pracovat se zahrádkou :) Já, která žila celou dobu v paneláku a jediné o co jsem se jakž takž starala (či spí nestarala), byly orchideje na parapetu :) Vím, že kopřivu mráz nespálí, nicméně s jahodami si nejsem až tak moc jistá :) Každopádně jsem na Googlu načetla pár informací, že je dobré je přikrýt chvojím - tak už na holky tolik nemrzne :) P.S. Uvidíme jak mi to se zahrádkou půjde příští rok - v plánu jsou rajčata :D


49. týden - PEČENÍ


Já a pečení - noooo ... to nejde zrovna moc k sobě :) V kuchyni jsem spíš jako ten slon v porcelánu - mouka je všude (dokonce i v obývacím pokoji), nádobí mám tolik, že to vypadá, jako bych pekla 12ti patrový dort - takže úklid zabere 2x tolik času :) Ale když se něco slíbí, je nutné to splnit :)

Když jsme plánovaly Vánoční sraz s mými "fotoholkami", na daný den připadly narozeniny kamarádky Šárky :) a já jí slíbila, že když půjde s námi, upeču jí dort. Ty jsem pekla ve svém životě asi 3 a téměř pokaždé se něco pomotalo - jeden byl navrchu připečený a uvnitř nedopečený a další dva netuhly tak, jak měly (což napravil mrazák). Nicméně předchozí zkušenosti mě neodradily a ještě ráno před srazem jsem vstala a pustila se do práce :) Nakonec jsem se musela pochválit, protože přát kamarádce na Staromáku pod stromečkem se jen tak nepoštěstí :)

P.S. Když jsem vyndávala z mé tašky lžíci, vidličku a ubrousky, šly holky do kolen :) (ale je třeba být připraven ;)


48. týden - TEPLÝ


Mám ráda, když si po náročném dni (především v zimě) můžu zalézt s teplým čajem pod deku a sledovat oblíbený seriál či film. Nedávno jsem si pořídila novou a pěkně teploučkou deku v Jysku :)

Ale nejdůležitější je mít nohy v teple :) k tomu mi poslouží asi 12 párů teplých ponožek, kterými disponuji v různých barvách :)


47. týden - BEZPEČÍ


Co se týče bezpečí, nedokázala bych usnout, dokud bych nezamkla vše, co je potřeba (a alespoň to ještě jednou pro jistotu nezkontrolovala :) Tento týden jsem donesla na poštu balíčky z portálu "Milý Ježíšku" a budu doufat, že všechny bezpečně dorazí na místo určení aneb věřím, že se budou držet hesla "dnes podáte, zítra dodáme" :)

Nicméně je to už půl roku, co jsem do projektu poprvé zařadila malého Tea :) Nemohla jsem si tedy nechat ujít příležitost, znova si ho zvěčnit do projektu :) Nejbezpečněji je totiž u maminky s tatínkem :)


46. týden - RUCE


Musím zaťukat - vždy jsem měla kliku na to, že jsem si nikdy nic nezlomila - maximálně narazila, rozřízla či jinak natloukla :) Tentokrát se sešlo nejspíš vše najednou - od tahání těžkých nákupů, přes práci na počítači (pracovně či doma), ke stěhování ložnice ... Vše dohromady má za následek zánět šlach :(

Takže už druhý týden dodržuji klidový režim a o vše se stará druhá ruka  :) Musím říct, že to není žádný med :) 


45. týden - NÁŘADÍ


Mám plnou skříň různých nářadí a pomůcek, které potřebuji ke svému tvoření  od řezačky na látky, přes různé kleštičky na drátky až po tavnou pistoli, bez které si tvoření již nedovedu představit :) Najednou potřebuji i jiná nářadí, které jsem předtím tolik nevyužívala :) Ještě, ž je to vše kam dávat :)


44. týden - BARVY


Barvy - jednoduché téma a přitom tak těžký výběr. Během týdne jsem potkávala řadu barev, které bych si chtěla zvěčnit ... Hned v pondělí na keramice (kam mě pozvala kamarádka Kristýna), jsem viděla celý stojan barev. Byla jsem tak zabraná do práce, že jsem ani ten fotoaparát nestihla vytáhnout (což bylo dobře, protože bych to už tuplem nestihla :). V sobotu jsem měla navštívit koncert Lucie Bílé, kde byl se to barevnými světelnými efekty jen hemžilo, ale bohužel ze zdravotních důvodů se koncert zrušil. Toho jsem využila a navštívila taneční swingárnu (v pořadí již třetí), kterou pořádaly v Sektoru Veru, Veru a Baru. Jejich vlasy zdobily krásně barevné věnečky :) Jako náhradu za zrušený koncert jsem si mohla v neděli užít skvěle barevnou snídani, kterou mi připravila maminka. A mohla bych pokračovat ještě mnohem víc :)

Nicméně barvy, ze kterých jsem měla tento týden největší radost, jsou na Vánočních látkách, které jsem vybrala s Jankou :) Některé z nich jí budou dělat radost na Vánočním stromečku, z jiných si pokusím ušít prostírání ;)


43. týden - KŘIVÝ


Tento týden mám dovolenu a byla jsem zvědavá, co křivého potkám. V úterý přišel elektrikář vyměnit zásuvky, kdy jedny musel celé vysekat, jelikož byly totálně zničené a navíc křivé, že nová zástrčka nešla vůbec nasadit. Je pravda, že je to doma "trochu" křivější a ty nové tapety si s tím budou muset poradit, ale mě to nevadí :)

Po focení malého Tea (tentokrát 5. měsíc) jsem doma sedla k připravenému věnci a dala se do tvoření :)


42. týden - ZA ROHEM


Ve většině případů jdu ráno na poslední chvíli na zastávku a říkám si, ať ještě ten autobus není za rohem, abych ho nemusela dobíhat :) A musím zaťukat, téměř vždy má zpoždění :)

Fotografii do projektu jsem ovšem pořídila cestou z dobrovolnického programu - kdo by to byl řekl, že roh kousek od práce je tak pěkný :)


41. týden - ZRCADLENÍ


V záloze jsem měla nafotit můj kosmetický stoleček pořízený v akci v obchodě "ten s tou červenou židlí " Nicméně fotografii jsem si šetřila na výlet na Milešovku s kamarádkou Kristýnou a jejím novomanželem Markem :) Výlet byl skvělá odměna za pořízení jejich svatebního oznámení :) Byl to úžasný den a ten výhled (i přes menší mlhu) stál za to :)


40. týden - PAPÍR


Pracuji ve státní správě, která je svým papírováním a formuláři proslulá :) Vždy si vzpomenu na kreslený film "12 úkolů pro Asterixe", kde musí z úřadu donést propustku A38 :) Dokážu si představit, že někde to tak opravdu funguje ;)

Já se ovšem soustředila na jiný papír a to na sobotní výstavu fotografií na 6. ročníku Fotoblázince aneb najdi si své 3 metry šňůry :) Stejně jako v minulých letech probíhal v Berounské knihovně a všude byla patrná pohodová atmosféra :) Povídání si o fotografiích se stejně zapálenými lidmi je vždy příjemně strávený den :) Obhájení druhého místa z fotolovu a třetí místo u diváka je třešnička navíc :)

P.S. do půlnoci jsem vyráběla i pár svých vizitek :)


39. týden - DĚRAVÝ


V pátek odpoledne jsem vyrazila na skvělou akci s partou lidí až do dalekých Jeseníků :) Cesta byla dlouhá, ale stálo to za to - V sobotu bylo výborné počasí, tak jsme se vydali na praděd přes Karlovu Studánku, což byla občas pěkně strastiplná cesta :)

Zpáteční cestu z Pradědu jsme vzali přes Švýcárnu směrem na Červenohorské sedlo - na křižovatce jsme se rozdělili a někteří z nás (včetně mě) šli zkratkou :) Dál tedy nebyla, ale horší rozhodně :) Sem tam byla děravá, ale ta panoramata za to stála :)


38. týden - PODZIM


Podzim patří mezi mojí nejoblíbenější dobu (předčí ho max. vánoční čas). Vše je krásně barevné a pokud vyjde počasí, jako letos v září, je radost být venku :) Muškáty pomalu odkvétají, tak je potřeba připravit podzimní výzdobu :)


37. týden - TYRKYSOVÁ


Jsem velice ráda, že jsem si mohla vyzkoušet fotit na větší akci, než je svatba :) Musím říct, že to byla pořádná makačka, nicméně se akce velice podařila - i díky skvělému počasí ;)


36. týden - DVA V JEDNOM


Fotografie vznikla de fakto náhodou :) V úterý bylo naplánované grilování s Jirkou a Eliškou a já potřebovala nachystat nějakou zeleninu na šopský salát :) A jak tak krájím, najednou si všimnu malého miminka papriky v paprice :) Grilování bylo tentokrát ve francouzském stylu - trvalo to krapet déle, ale o to více jsme si to užili :)


35. týden - VLASY


Trochu jiné vlasy, které jsem s sebou vzala na páteční posezení u Lucky :) Byl to velice příjemný večer a doufám, že nebyl poslední :)


34. týden - NÁPOJE


Naprosto skvělý víkend s mýma fotoholkama :) Tentokrát se sraz konal na Kryštof kempu v Plzni, se zastávkou a přespáním u Dáši, která to měla nejblíže :) Jako vždy panovala výborná nálada, skvěle jsme si popovídaly a byly rády, že se po dlouhé době vidíme :) Na ty, které se nemohly zúčastnit jsme ovšem celou dobu myslely ;)

P.S. ulovit modrý kelímek nebylo jen tak ;)


33. týden - SESTRY


Sestru nemám, ale domnívám se, že mi je částečně nahrazují kolegyně v práci :) Už jen proto, že jsme spolu téměř denně :) Děláme si legraci jedna z druhé, občas se pošťuchujeme, ale pokud některé potřebuje pomoc, nabídneme jí pomocnou ruku :)

Tento týden jsme měly u mě menší grilovačku, která se dle ohlasů velice povedla :)

P.S. jídlo jsem dojídala ještě za čtyři dny :)
32. týden - KÁMEN


Návštěvy mám ráda - kor když za Vámi přijede kamarádka Baruška přes 40 km (z jednoho konce Prahy na druhý). Krásně jsme se prošly (ač některé cesty byly krapet kamenité, ale do tématu se přesně hodily), dobře si popovídaly a najedly :) Byla to opravdu moc příjemná návštěva :)


31. týden - VLNKY


Pokud to půjde, chci fotografie pořizovat co nejvíce v mém novém bydlišti (přeci jen mi přijde, že některá místa už mohou být krapet okoukaná :) Tyto vlnky jsem nalezla při pohledu z okna koupelny :)


30. týden - ZMAČKANÝ


Pořídila jsem si naprosto skvělou věc - a to tašky na tříděný odpad, které mám v kuchyni :) Jakmile totiž všechno roztřídím, bioodpad hodím na kompost, zbyde mi toho do koše opravdu málo :) A hned má člověk lepší pocit, že zachraňuje planetu :)


29. týden - NOC


Je to nezvyk, když vedle Vás v noci nespí pes, na kterého jste byla zvyklá (ač je naprosto jasné, že si zabrala Vaší postel tak jako tak). Že slyšíte jiné zvuky, při kterých hned zpozorníte ...

Ano, nejsem na to pyšná, ale nechávám si prozatím na noc rozsvícenou lampu, než si na vše zvyknu :)


28. týden - VZDUCH


Tento víkend je pro mě zlomový ... Respektive se všechno mění :) Budu dýchat jiný vzduch ... Přestěhovala jsem se :)

Ano - já, která vždy tvrdila, že se z Prahy nehnu ... Že jsem se v ní narodila, bydlím a až budu stará, tak v ní i umřu ... Místo 20 minut do práce, to budu mít hodinu a čtvrt ... Místo tramvají budu poslouchat kokrhání kohouta ... Je toho hodně, co teď bude jinak :)

P.S. ano, přiznávám, ještě "několik" věcí mám doma a přemýšlím, jak se mi to vše do té nudle mohlo vejít :)


27. týden - OVOCE


Tento týden bylo naprosto jasné, kde fotografii do projektu pořídím :) Z Jirkovy svatby jsem jela rovnou na filmový festival do Varů, kde už na mě čekaly holky, které na festival dorazily již v pátek :) To, že letošním logem byl fotoaparát považuji na naprostou náááhodu :) A tak jsem si musela pořídit propisky, placky, plakát, ponožky, naušnice ... No bylo toho opravdu hodně :)

Sice jsem měla celý festival v plánu nafotit palačinku s ovocem, ale našla jsem alespoň jeden krámek na kolonádě :)

Popsat festival pár slovy prostě nejde - vstřebáváte tu atmosféru a vše kolem Vás se zdá být jiné :) I fronty Vám nevadí, protože na lístky prostě musíte vstát ve čtvrt na šest ráno (a rozhodně nejste nikdy první :) Každopádně všem zúčastněným moc děkuji - byl to vážně zážitek ;)

P.S. stihla jsem navštívit i výstavu Tomáše Třeštíka a potkat slávistu Vláďu Šmicera :)


26. týden - VÝHLED


To je tak, když jdete na svatbu Vašeho kamaráda, stoupnete si do řady na chytání kytice a pak ...

Jí prostě zvednete, protože se k ní nikdo moc nehrne, i když je tak krásná :) Takže můj výhled do budoucnosti je naprosto jasný - to, že nemám v současné době partnera na věci nic nemění :)


25. týden - LÉTO


Léta jsem si tento týden užila dost :) Dixinka dostala nový letní sestřih, aby se nemusela péct v kožichu; při Eliščině rozlučce se svobodou nás dostihla pravá letní bouřka; dala si výbornou zmrzlinu ... Prostě léto jak má být :)

A když sedíte na zahrádce se svými přáteli a popíjíte domácí limonádu - je to ještě lepší :)


24. týden - KOMÍN


Na řadu komínů se dívám z okna od svých cca 4 let :) Kousek od našeho bytu je totiž teplárna (či co přesně to je :) Na toto místo ovšem nemám moc dobré vzpomínky, jelikož jsem si tam svou hloupostí přihodila úraz ... I tak jsem se tam vydala, prošla kolem "zatím opuštěného" spaní bezdomovců a komíny si s malou dušičkou nafotila :)

Jsem ovšem ráda, že jsem tento týden potkala mnohem lepší možnost si komín nafotit - respektive mi k tomu pomohl dáreček k svatbě kamarádky, který jsem vyráběla :)23. týden - HMYZ


Hmyz ... jedna z věcí, kterou fakt nemusím - vadí mi, když kolem mě něco bzučí (především chroust, sršeň nebo i malá otravná moucha), nebo když se Dixie zakousne klíště a je úplně nacucaný ... Proto pro mě tento týden byl poněkud náročný :)

Nerada ruším něco, co jsem slíbila ... Stane se mi to výjimečně, ale když to přijde, jsem z toho hodně špatná ... Na tento týden vyšel Avon pochod, na kterém jsem počítala, jak nafotím "rej" růžových triček. Bohužel jsem to musela zrušit a fotografie z pochodu tento rok nebude. Nicméně na všem se má hledat něco pozitivního - mohla jsem přidat fotografii z fotovýstavy kamarádky Dáši, která vystavovala v DEPU 2015 v Plzni - obří prostor určený ke kombinaci kultury a podnikání. Výstava byla skvělá a i ten hmyz se tam dal najít ;)


22. týden - NA ULICI


Na ulici ... se dá najít spousta věcí :) Peníze (pokud máte kliku), klíče (snad od jiného bytu než je ten Váš), boty (jít v nich dál představuje nadlidský úkol) a mnoho dalšího. Nepopírám, že pár pokladů z ulice doma mám - když někdo vyhodil krásnou Tonetku či masivní zelenou dřevěnou židli ... Obě dostaly novou fasádu a dělají nám dál radost :) O božském stojanu na Vánoční stromeček raději pomlčím ...

Nicméně co se týče ULICE, ty jsou všelijaké ... NEZNÁMÉ, jejichž existenci zjistíte až v okamžiku, kdy si v nich potřebujete něco vyzvednout; LUXUSNÍ, kde se obáváte, že snad i za pohled se platí; STRAŠIDELNÉ, že i ve dne volíte jinou cestu ( i kdyby to trvalo o půl hodiny déle); VYHLÁŠENÉ, které nesmí vynechat žádný návštěvník města; nebo prostě jen OBLÍBENÉ :) Ty má každý z nás. Mezi mé TOP patří ulice Krásova, kterou procházím pokaždé před návštěvou  Žižkovského divadla a pak jedna nepojmenovaná, kterou chodím téměř denně do práce :) Zjistila jsem, že jsem jí do Projektu zařadila již po čtvrté :)


21. týden - MLÁDĚ


Je krásné vidět, jak projekt mapuje Váš život do kterého se zapojují lidé kolem Vás :) Tentokrát přidávám fotografii nejočekávanějšího "mláděte" tohoto roku ;) Malý Teo si nemohl vybrat lepší týden pro svůj příchod na svět - za to má ode mě velký palec nahoru (i když nechat čekat maminku do posledního dne taky zrovna nemusel :)

Je naprosto úžasnej a určitě bude dělat rodičům jen samou radost :) Přeji mu do života jen to nejlepší a ať je vždy ve správný čas na správném místě :)

P.S. Už se těším, až si povozím kočárek :)


20. týden - KRÁTKÝ


"Krátký" je hodně relativní pojem - každý ho totiž vnímá úplně jinak (především co se týče času :). V záloze jsem měla nápad nafotit své krátké prsty na rukou (protože se jim většina lidí směje), ale hledala jsem něco jiného :)

O víkendu jsme vyrazili na výstavu Titanicu, kterou ode mě dostal tatínek k narozeninám. A hned se mi na ní vybavilo téma tohoto týdne ... Nikoho z cestujících tenkrát ani nenapadlo, jak krátká to bude plavba ... Na výstavě každý dostane palubní lístek a na konci zjistíte, jak to s Vámi dopadlo ...


19. týden - ZVUK


Zvuk je všudypřítomný, ale zachytit ho není žádná sranda :) Mě stačí slyšet hned po ránu budík, který bych nejraději hodila hodně daleko od své postele :) Nicméně jsou i příjemné zvuky, které slyšíte rádi - když hraje v rádiu Vaše oblíbené písnička nebo Vám zazvoní telefon s příjemnou zprávou :) Jsou i zvuky, které Vám způsobí husí kůži - nevím jak Vy, ale já absolutně nesnáším když se hliníkový příbor dotýká talíře či lámání polystyrenu :)

Naše Dixinka miluje, když její hračky vydávají pískavý zvuk :) U nové jí chvíli trvá, než najde to správné místo, ale jakmile se jí to povede, stojí to za to :)


18. týden - PORTRÉT


Když jsem s projektem začínala a prvním tématem byl "Portrét", měla jsem asi 3 dny na pořízení fotografie, kdy mi modelku dělala Magda :) Letos jsem si řekla, že mám na výběr - buď Dixie (která nebude protestovat) nebo babička Marie (která se ráda fotí) :)

Nevím proč, ale hned mi při tomto tématu vyskočila scéna ze známého filmu a já se jí celý týden nemohla pustit :) Nakonec tedy vznikla fotografie "Snídaně v Drahelčicích" :) a já doufám, že jsem se alespoň maličko přiblížila originálu :)


17. týden - DŘEVO


"Dřevo" jako synonymum pro slovo "Nemehlo" :) To jsem občas já - ani nevím jak to dělám, ale není snad týden, kdy bych o něco nezakopla, něco na mě nespadlo nebo něco nerozbila :) Každopádně bez dřeva by nebyly mé oblíbené knihy či místo, kam si člověk rád zajde vyčistit hlavu :) A pokud má někdo šikovné ruce, dokáže z něj vytvořit nádherné věci :)

Když jdeme s Dixie ven, největší radost jí udělá, pokud najdeme pěkný klacík na házení :) Který samozřejmě nechce pustit, ale chce se o něj přetahovat :)16. týden - ŘEMESLO


Říká se, že řemeslo má zlaté dno :) S tím naprosto souhlasím. Některé z nich jsou nedílnou součástí našeho života (od pekaře, přes švadlenu až po truhláře). Aby výsledek byl ještě lepší, musí vše člověk dělat s láskou a mít trochu šikovné ruce :) Původně jsem chtěla nafotit ty tatínkovi, jelikož jimi pracuje celý život, ale volila jsem trochu jinak :)

Miluji sklo a pokud bych si měla vybrat řemeslo, kterému se chtěla věnovat, sklář by zastával přední příčky :) Možná je to dáno možností navštívit sklárnu a vyzkoušet si, jak se sklo fouká, což byl opravdu zážitek :)15. týden - KVĚTINÁČ


Správně vybraný květináč, dokáže udělat z jakékoliv květiny příjemný bytový doplněk :) Květináčů jsem potkala za tento týden mnoho - od toho, který nám dělá společnost v práci, přes okrasné květináče u tramvajové zastávky až po ten, který jsem darovala skvělé osůbce na WS v Ostravě :) Nicméně mi to nedalo a vložila jsem květináč, co mám na okně - je ozdobený kancelářskými sponkami Mimoňů, které jsem před časem vyhrála ve FB soutěži Washi pásek :)


14. týden - FANTAZIE


Tento týden není tak o výsledné fotografii, jako o zážitku, který byl součástí :) Je možné, že i Pája ve své fantazii přemýšlí, jestli se narodí holčička nebo chlapeček a zda bude miminko více podobné jí nebo tatínkovi :) Termín porodu se blíží, a my chtěly nafotit pár snímků v porodnici ještě před tím, než se prcek narodí (přeci jen pak bude mít úplně jiné starosti) ...

Měly jsme už hotovo a najednou zaregistrovaly (resp. uslyšely), že nějaká maminka rodí ... Chvíli jsme přemýšlely, zda bychom neměly odejít, nicméně zvědavost nám nedala a my zůstaly přikované k místu a čekaly ... Po horkých chvilkách nastala menší odmlka, kterou protnul dětský pláč a radostné zvolání doktora "je to holčička" ... V tu chvíli nás to strašně dojalo a myslím, že nás ten den nenapadlo, že něčeho podobného budeme součástí :)13. týden - JARO


Velikonoce, to jsou pro mě svátky jara :) Jsou plné barev, výborného jídla, vše kolem nás už krásně kvete a voní :) Každý rok kupuji alespoň jeden malý hyacint, který jaro přinese až k nám domů (letos máme růžový) :)

Zároveň jsem si chtěla uchovat vzpomínku na tyto kraslice, které jsem vyrobila :) Noo, mohlo to být lepší, ale do příštího roku se určitě polepším :) Přeji Všem krásné Velikonoce12. týden - HLAD


Tento týden mám menší dietku, takže hlad mám de fakto pořád :) I když na všem se má hledat něco pozitivního, a já si alespoň mohla dopřát mou oblíbenou kaši se šunkou :) Měla jsem samozřejmě nápad, jak nafotím v noci svítící ledničku, jak člověka láká samými dobrůtkami - nevím jak Vy, ale ač je vždy téměř plná, tak zrovna to, na co mám chuť, tam nemůžu najít ;) Další variantou bylo nafotit auto z "Damejidlo", kdy vám od hladu dovedou hodně rychle pomoci (pokud ovšem znáte telefonní číslo) ;)

Nicméně letos jsem ještě nedala do projektu Dixinku, tak jsem to napravila :) Já těm jejím kukadlům odolat umím, nicméně tatínek a maminka jí sem tam něco na zub šoupnou ;)11. týden - PRUHY


Člověk míní, život mění :) Ano ... nechtěla jsem fotit to samé, co jsem použila do tématu "pruhy" před cca třemi lety ... V plánu bylo si o víkendu pěkně pofotit opletené pruhaté stromy, ale nakonec jsem za svůj oblíbený hrneček byla vděčná :) Nedovedla jsem si představit, že bych nepořídila fotku  poprvé po více než 3 letech ... a nějaký pitomý kamínek mi v tom rozhodně nezabrání ;)10. týden - RYBY


Pracovní týden utekl jako voda a následoval nabitý víkend - začalo se skvělou páteční Swingárnou, kdy mnoho účastníků protančilo střevíce; pokračovalo kurýrováním a přípravou ke stěhování; a zakončeno bylo těhotenským focením kamarádky Páji a výstavou orchidejí :)

Loni jsme z výstavy byly velice rozladěné (jako poslední 2 roky), tak jsme uvažovaly, že letos vynecháme ... Ale stejně nám to nedalo a vyrazily :) Musím konstatovat, že letošní byla jedna z nejkrásnějších, na které jsme byly (a to už výstavu orchidejí navštěvuji cca od roku 2008). Jelikož vím, že ve skleníku Fata Morgana jsou rybky, chtěla jsem nafotit téma zde :) Opět jsem nevěděla, kterou fotografii použít, tak mi pro tentokrát pomohl hod korunou ;)

P.S. tuhle rybu jsem vyráběla (domnívám se) ve třetí třídě :D9. týden - PŘESTUP


V sobotu jsem měla mít taneční vystoupení, kde jsem už před rokem přestoupila z mírně pokročilé skupiny mezi pokročilou a rozdíl v "taneční praxi" je 8 let :) Bohužel ze zdravotních důvodů jsem musela vystoupení odříct ...

Když se řekne přestup, hned se mi vybaví ten sportovní :) Je nepsaným pravidlem, že mezi pražskými "S" se přestupy nedělají ... Nepřináší to totiž nic dobrého ... A když už se k tomu někdo odhodlá, musí počítat s tím, že to fandové nemusí skousnout :) (což bývá většinou v cca 90% případů). Jsou ovšem i výjimky, kterých je jak šafránu ;)

P.S. děkuji Veru, že mi pomohla nápad zrealizovat ;)8. týden - HOLČIČÍ


Dřív by mě ani nenapadlo, že jednou z mých nejoblíbenějších barev bude růžová :) Nicméně člověk se mění a s ním i jeho momentální vkus - kdo ví, jestli za dva roky nebudou vše mít do černa ;) Každopádně téměř jako každá "holka" razím heslo, že kabelek není nikdy dost; čokoláda je vždy záchrana (i když si to po snědení celé tabulky na posezení krapet vyčítám); či zavazadla sbalená na tři dny kolikrát vypadají, že se někam stěhuji ... a mraky a mraky dalších typicky holčičích věcí :)

Každá z nás má ráda květiny - mohou být darované k narozeninám, svátku, výročí či prostě jen tak :) V letošním projektu mám už třetí oslavu kulatých narozenin - tato je výjimečná v tom, že padesáté narozeniny slavila moje maminka. Jelikož nikdy nic nechce, je poněkud komplikovanější pro ní něco sehnat. Květina z frézií (což je jedna z jejích nejoblíbenějších), jí pokaždé udělá radost ;)7. týden - KLUČIČÍ


Marně jsem přemýšlela, kdy jsem měla tak velké dilema s výběrem fotografie do projektu :) Někdy je to naprosto jasné, že ani nemusím přemýšlet; jindy si zoufám, že v neděli odpoledne ještě nic nafoceno nemám ... A pak přijde týden, kdy můžu vložit hned dvě fotografie ze dvou skvělých dnů :)

Pro první z nich jsem si vzala dovolenou, abych navštívila kamarádku Šárku a jejího malého Vojtíška, kterému jsem předpověděla příchod na svět na moje narozeniny ;) Druhý den připadl na sobotu, kdy jsem měla s Baruškou domluvené těhotenské focení :) Obojí bylo skvělé, nicméně o "těhu" fotky se mohu podělit pak zvlášť, a když už mi Vojta udělal tu velkou radost se svým narozením, dala jsem přednost jemu ;) Je vážně boží a v těch klučičích barvách je prostě frajer ;)

P.S. - velice děkuji mamince za možnost zveřejnění ;)6. týden - PÁR


Pár neboli dvě samostatné části tvořící celek :) Ať už se jedná o muže a ženu ( i když ne vždy tomu tak musí být ;) nebo zámek a klíč (kde fungování jeden bez druhého je trochu problematičtější), pokaždé je lepší, pokud jsou obě části pohromadě :)

Tento týden jsem se soustředila na víkend, kdy mě čekalo divadelní představení pro nezadané s vidinou najít v pokračujícím programu svou druhou půlku :) Nooo, sice se nezadařilo, ale akce to byla velice zajímavá ;) Náladu jsem si zlepšila na nedělním focení Swingárny vol. 2 a konečně mohla vytáhnout pár rekvizit, co se mi doma válí už pěkných pár let ;)5. týden - ČERVENÁ


Není den v tomto týdnu, kdybych se nerozhlížela kolem sebe a nehledala červenou barvičku :) Od šťavnatého jablka, přes mou oblíbenou kabelku až po krásnou růži, kterou jsem dostala dopředu k nedělnímu svátku :) Nicméně vše beru jako náhradní variantu, protože jakmile jsem toto téma viděla, měla jsem de fakto jasno :)

Neznám nikoho více červeného než kamarádku Veru ;) V hlavě se mi rodil plán vzít můj červený puntíkatý deštník a fotit v dešti, jak jde Veru centrem Prahy ... Mnooo ... Norové sice předpovídali na pátek déšť (jedna kapka na čtvrtou hodinu, dvě na pátou), ale tentokrát jim to krapet nevyšlo :) Rozhodly jsem se, že půjdeme dál a dál a něco mě trkne do oka - narazily jsme na troje krásné červené dveře, ale zvolila jsem druhou variantu a to Lennonovu zeď :)

P.S. a stihla se i zastávka na horkou čokoládu a bagel :)4. týden - ZAČÍNÁ NA B 


Ani jsem nefotila náhradní fotku, protože mi bylo naprosto jasné, co chci mít tento týden na fotografii :) Magda mě s Pájou poprosila, jestli bychom jí nepomohly s nafouknutím balonků na její oslavu narozenin :) Nooooooooo - netušila jsem, že jich bude sto :) Ale tak co bychom pro ni neudělaly ;) Byla to vážně sranda, kdy nám s nafukováním pomáhal i místní barman ;)

Přeji Ti ještě jednou vše nejvíc nejlepší a ať se Ti vyplní to, co si přeješ a jsi šťasná :) Mám tě ráda ;)

P.S. a jak jsme Ti s Pájou napsaly " ... teď to teprve začne! " :D3. týden - KOSTKY


Někoho můžete znát celou řadu let a nesednete si s ním jako s někým, koho jste poznali prakticky nedávno :) Tento týden jsem byla pozvaná na oslavu Verunky krásných dvacátých narozenin a téma "Alenka v říši divů" bylo pro mě velkou výzvou :) Začala jsem hledat masku a jen co jí našla, hned jsem věděla na koho se obrátit, aby mi s ní pomohl ;) Mockrát děkuji Míše, za její šikovné ruce a čas, který tomu věnovala ;)

V pátek už stačilo vše připravit a mnoho se jít slavit - byl to večer plný smíchu, radosti a občas i trochu ostudy ;) ale to k tomu prostě patří - skvělý večer ;)2. týden - DLOUHÝ


Čas je velice pomíjivý ... Jsou okamžiky, které byste nejraději zastavili, protože utíkají neskutečně rychle a naopak někdy pouhá vteřina může trvat celou věčnost :)

Dnes mě čekala úřednická zkouška aneb prověření, zda jsem správná úřednice ;) Jak se blížil termín, byla jsem čím dál tím víc nervóznější ... Stejně je na tom všem nejhorší ten moment, kdy Vám sdělí výsledek :) A přijde Vám, že trvá neskutečně dlooooouho - každopádně ten pocit, kdy Vám oznámí, že jste uspěli, je k nezaplacení ;)1. týden - ŠEST


Na konci roku kolegyně rozhodly, že naše "pečící pondělí" musíme trochu poupravit a výborné domácí bábovky či škvarkové placky vystřídá zdravější strava v podobě ovoce a zeleniny :) Přiznám se, trochu jsem brblala, ale nakonec je to dobrý nápad :)

Na pondělí jsem tedy připravila zdravější pohoštění zahrnující rajčata s mozzarellou, sýrové kostičky s olivou či vínem, zeleninové brambůrky, sušené ovoce a jablečný mošt :) Než jsem to stihla vyfotit, vše se snědlo, tak jsem to alespoň mohla v menší míře připravit ještě jednou doma :)

P.S. koukám, že mi letošní projekt začíná jídlem :)0. týden - NA ZAHŘÁTÍ


Ani letos nevynechám fotografii ze svého narozeninového dne :) Po práci jsme se s Pájou domluvily, že zajdeme na oběd, nicméně nakonec to dopadlo trošku jinak - a bylo to ještě lepší než původní plán :) Oběd jsme si daly u její maminky a pak frčely k ní domů na kafe. Nejspíš proto, že jsem byla oslavenec, jsem měla tu čest pít první kafe z jejich nového kávovaru - děkuji :)

Pak už následovala rodinná oslava, kdy jsme si tradičně popřáli, připili a já si mohla sfouknout svíčky na svém krapet netradičním zmrzlinovém dortu :) Uvidíme, zda se mi přání vyplní ;)
Žádné komentáře:

Okomentovat